Lamalab je původní papírnictví by Ročenkomat. Najdete u nás stylové diáře různých velikostí a motivů, roztomilé sešity a samolepky.

Produkty jsme vytvořili z lásky k papíru a papírnictví. Chceme, aby byly hezké nejen po vizuální stránce, ale také svým zpracováním. Věříme, že pokud nic neošidíme, bude se to líbit i ostatním. Těší nás fakt, že něco, co jsme společně vytvořili, dělá radost jiným lidem, které neznáme. My tím vlastně dáváme kousek svých nápadů a prostoru pro plánování lidem po celé republice.

Papír pro nás není běžná spotřební záležitost, má hodně vlastností, které prožíváme. Musí vonět, být dobrý na omak a být kvalitně zpracovaný. Chceme prémiovou kvalitu a přesně takové papíry používáme do našich produktů.

Bylo nebylo… Dvě kamarádky a láska k papírnictví

Tvoříme už od roku 2014. Dvě kamarádky, co měly rády fotografování hravý design a grafiku, kterou jsme vystudovaly hned po škole založily Ročenkomat. Službu, která pomáhá studentům nezapomenout na vtipné zážitky a kamarády ze školy. Výsledkem jsou třídní ročenky, knížky plné vzpomínek.

Po zkušenostech s grafikou a sazbou knih to už byl jen krůček k nápadu mít vlastní papírnictví. V létě 2015 vznikly první diáře a Papírnictví by Ročenkomat.

Začátkem roku 2016 postavili první fotobudku Vyletí ptáček. Do ročenek jsme nechtěli dávat jen nudné školní fotky, tak jsme vymysleli zábavné focení s rekvizitami a fotopozadím. Po letech focení svateb, oslav a večírků jsme se začali topit v fotkách. Postupně jsme také rozšiřovali nabídku papírnictví a vylepšovali diáře.

Z dětského snu tvořit knížky a mít své produkty se stala realita a v roce 2021 vznikl Lamalab. Malá laboratoř pro tvoření našich nápadů, výrobu diářů, fotoalb, fotek a kvalitních produktů. Během pandemie se naše papírnictví trochu pozastavilo, ale za to jsme se rozrostli o mini členy naší papírenské party. Chystáme proto také nové baby produkty, ale všechno má svůj čas a ten momentálně šíleně letí… Na řadě jsou nové nedatované diáře a diáře na rok 2024. Protože bez diáře bychom už nic nestíhali a ani nenaplánovali.